271px Coat of arms of Helsingborg Sweden.svgRootsi Kuningriik
http://www.helsingborg.se/

Pärnuga suhted alates 1989. aastast. Sõprusleping 1999. 
Helsingborgi kunagine linnapea Inger Anderson-Sjöstedt on Pärnu linna vapimärgi kavaler aastast 2004 ja 2008. aasta alguses omistati Pärnu linna vapimärk Helsingborgi linnakantselei juhatajale Sten Nordvistile.

Helsingborg asub Rootsi Kuningriigi lõunaosas ja on Rootsi kõige ligem punkt Taanile, sealt on 4 km Helsingøri. Rootsi Kuningriigi pealinna Stockholmi on Helsingborgist 583 km.
Helsingborg on Rootsi Kuningriigi üks vanim linn.

Helsingborg on oluline kaubandus-, äri- ja transpordikeskus. Helsingborgi sadama asukoht on ülihea, see ühendab Taanit ja Rootsit. Lisaks suurele kaubavahetusele toimub Helsingborgi ja Helsingøri sadamete vahel aktiivne inimeste liikumine. Aastas ulatub see 14 miljoni inimeseni, mis teeb sadama üheks tihedama liikumisega sadamaks maailmas.

IKEA rahvusvaheline peakorter asub Helisngborgis. Suitsetamisest loobujate abistamiseks toodetav närimiskummi Nicorette tootmine asub seal ja ka minaraalvesi Ramlösa tootmine on seotud Helisngborgiga.

Nii nagu Pärnus on Eesti ühe suurema ja kuulsama ülikooli Tartu Ülikooli kolledž, nii on Helsingborgis Lundi Ülikooli, Rootsi üks prestiižseim ülikool, kolledž. Heades suhetes on omavahel kahe linna kolledžid.

Kahe linna koostöö algusaastateks on 80 aastate lõpp. Pärnu ja Helsingborgi vahelist sõprust võiks pidada sõprsulinnade muster näidiseks. Humanitaarabi aegadelt on liigutud edasi ühiste seminaride korraldamiseni.Iseseisvumise algusaastail toetas Helsingborg Pärnut humanitaarabiga. Suurt abi, nii materiaalset kui ka personali koolitust, sai Pärnu Haigla. Mitmeid aastaid saadi sõpruslinnast ravimeid, toiduaineid, meditsiiniinstrumentaariumi ja- seadeid, voodeid ja taastusraviks abivahendeid.

Ilusaks traditsiooniks on Lucia tüdrukute külastused Pärnusse. Helsingborgi Lucia Kommitee on annetanud Pärnu linnale aastatega pea miljon krooni.

Aastast 2004 on korraldatud koos seminare Pärnus ja need on finatseeritud Luciade heategevusrahade eest. Koos on arutatud ühiste teemade üle. Esimese seminari teemaks kandis nime Valu; teine seminar Terves noored terve maailm (uimastiennetus ja narkomaania); kolmas Laps ja valu; neljas käsitles koolitervishoidu.


Pressis:
Helsingborgi Luciad toovad Pärnusse soojust (Elu24 02.01.2009 )
Helsingborgi Luciad esinevad Pärnus (Pärnu Postimees 02.01.2009)
Rootsi Lucia-tüdrukute annetus Eesti puudega laste heaks (Vikerraadio 04.01.2009)
Pärnu kõrgeima aumärgi pälvis Sten Nordqvist (Vikerraadio Kalev.ee 06.01.2009)
Luciad tõid kaasa muusikat ja valgust (Pärnu Postimees 07.01.2009)