Montravius Adams Womens Jersey  Pärnu linn - Oskarshamn

251px Oskarshamn vapen.svgRootsi Kuningriik
http://www.oskarshamn.se/


Sõpruslinnade lepingule kirjutati alla 1989. aastal ning seda uuendati 2000. aastal.
2001. aastal omistati Pärnu vapimärk Oskarshamni kunagisele linnapeale Torsten Carlssonile ja Oskarshamni ja Pärnu sőprussuhete arendajale, väliseestlasele Heimar Poopuule.

Oskarshamn asub Rootsi Kuningriigi kaguosas ranniku ääres. Regioonis, mis võib uhkeldada tõsiasjaga, et on üks päikeselisem kant Rootsis.

Oskarshamni asutamise aastaks loetakse 1856. Linn oli seotud laevaehituse ja kaubandusega juba varasest ajast. See on iseloomustanud linna läbi aegade. Seitsmekümnendatel kannatas rootsi laevaehitus finantsraskuste all ning laevaehitus Oskarshamnis lõppes. Tänaseks on linna üheks suuremaks tööandjaks aga Scania. Lisaks asub linnas või siis linna lähistel tuumaelektrijaam, mis on üks kolmest tuumajõujaamadest Rootsis ja see katab 10% Rootsi elektrivajadusest.

Kui valmis animafilm The Simpsons, võrdles üks Rootsi ajaleht Oskarshamni Simpsonite tegevuspaigaga, Springfieldiga.

Oskarshamn oli koduks maailmakuulsale puunikerdajale Axel Petersson Döderhultarnile. Seal asus ka tema stuudio. Tänaseks on linnas tema muuseum, kus on väljas ka 200 tema nikerdust.
Oskarshani lähedal asuvad ka mitmed looduskaitsealad ja ranniku-äärne asukoht meelitab puhkajaid.

Pärnut ja Oskarshamni ühendab Läänemeri- mõlemad linnad asuvad ju Läänemere ääres. Nii Pärnu kui ka Oskasrham kuuluvad Läänemere Linnade Liitu.

Nii nagu paljude teiste sõpruslinnadega, oli ka Oskarshamniga aktiivne suhtlemisaeg just 1990ndate algul, kui Eesti oli saanud iseseisvaks. Läänes sõpruslinnad olid siis nii öelda mentori rollis ja ka abistajaks. Oskarshamni vahendusel on Pärnu võtnud vastu misjonilaeva Shalom ning rasketel aegade sai Pärnu Oskarhamnilt väga palju ainelist abi.

1990ndate algul käis Pärnus tüdrukuid hullutamas poistebänd Oskarshamnist. Ansambli Charizma kontserdid nii teatris kui ka Pärnu vallikäärus andsid välja tollel ajal megaürituse mõõdu. Kindlasti mäletavad nii mõnedki laulu Join Hands, mis rääkis taasiseseisvunud Eesti ja Rootsi sõprusest. 2004. aastal võttis sama ansambel osa ka Eurolaualu karusellist.

Hayden Hurst Jersey