Omavalitsus Pärnu linn

Pärnu linn on avalik-õiguslik juriidiline isik, keda esindavad Pärnu linnavolikogu, volikogu esimees, Pärnu linnavalitsus ning linnapea või nende poolt volitatud esindajad. Volikogu on kohaliku omavalitsusüksuse esinduskogu, valitsus volikogu poolt moodustatav täitevorgan.

1. novembril 2017 jõustus Audru valla, Paikuse valla, Pärnu linna ja Tõstamaa valla ühinemine ning moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn.
» Linna koosseisus on moodustatud kolm osavalda: Audru osavald, Paikuse osavald ja Tõstamaa osavald.
» Omavalitsus tegutseb Pärnu linna põhimääruse alusel 
» Omavalitsuse sümboolikana on kasutusel Pärnu linna sümboolika

» Õigusaktid (korrad, eeskirjad jne) kehtivad uute, ühtsete õigusaktide vastuvõtmiseni edasi sellel territooriumil, kus nad olid enne ühinemist kehtestatud (nt Audru valla õigusaktid Audru osavalla territooriumil, Pärnu linna õigusaktid Pärnu territooriumil jne). St, et õigusaktid on seotud valla/linna kui territooriumiga, mitte valla/linnavalitsuse kui asutusega. 

» Üleminekuperiood. Ühinemisele järgneb üleminekuperiood, mil kujundatakse välja uus valitsemis- ja haldamiskorraldus. Muudatused viiakse sisse sammhaaval, ümberkorraldusteks on aega 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteni.


22. juulil Pärnus toimuval Rõõmsate Laste Festivalil valmis vahva videoklipp, kus end peakorraldajaks nimetav 5-aastane Pärt avaldab, mis sel aastal festivalil toimuma hakkab.


Vaata klippi

Pärdi ema ja festivali korraldusel abiks oleva Kati Ruubeli sõnul on sel aastal teist korda Pärnu Rannapargis korraldatav Rõõmsate Laste Festival erilisem kõikidest teistest suvistest pereüritustest.

“Peame oma festivali puhul kõige olulisemaks nelja põhiväärtust: kodumaisus, arendavad ja silmaringi avardavad tegevused, tervislik eluviis ning perede koostegemine. Festivali sissepääs ja suurem osa töötube ja atraktsioone on peredele tasuta ning suur roheline rannapark pakub nii festivalimelu kui ka vaikset omaette olemise võimalust pargipuude vilus,“ kirjeldas Kati Rõõmsate Laste Festivali erilisust.

Nagu ka eelmisel aastal on pargi territoorium jagatud erinevateks aladeks, kus tegevusi jätkub nii erinevas vanuses lastele kui ka nende peredele. Festivali keskmes on lava, mille ees külastajad saavad teiste esinejate hulgas tasuta nautida ka näiteks Karl-Erik Taukari kontserti.

„Lisaks ägedale muusikalisele kavale on meil suurim kodumaine peretoodete ala, kuhu ootame sel aastal ligi 50 Eesti disainerit ja tootjat. Erinevatele töötubadele oleme planeerinud lausa kolm suurt telki, kus saab nii kokata, meisterdada kui ka teadust teha. Lisaks on olemas eelmisel aastal väga populaarseks osutunud spordi- ja liikumise ala ja taas tutvustame ka erinevaid perepuhkuse sihtkohti. Kõige pisemad saavad rahus ja vaikuses toimetada beebipesas ning nagu Pärt lubas, on sel aastal veelgi rohkem tervislikku toitu ja jäätist,“ avaldas korraldaja abi.

Enne, kui suur suvi kätte jõuab, kutsub Rõõmsate Laste Festivali kõiki huvilisi ka 3. juunil Pärnu Keskusse Jäätisepäevale, kus saab proovida erinevaid kodumaiseid käsitööjäätiseid, kuulata ja vaadata laval toimuvat programmi ning esitletakse ka Rõõmsate Laste Festivali päris oma jäätist.

2016. aasta suvel Pärnu Rannapargis esmakordselt toimunud Rõõmsate Laste Festival tõi kokku ligi 5000 rõõmsat last ja täiskasvanut, kes said pargis lustida ning tutvuda ligi 100 kodumaise peretoodete, -teenuste, või –atraktsioonide pakkujaga. Festivali korraldajateks on grupp aktiivseid Pärnu emasid, kellele annavad korraldamiseks juhiseid loomulikult nende lapsed, eesotsas Pärdiga.

Rõõmsate Laste Festival 2017 saab teoks tänu headele toetajatele: Pärnu linn, Pärnu Keskus, Seesam kindlustus, Volvo Trucks Estonia, Katrina Tang Photography, Film Purgis.


Meenuta eelmise aasta festivali selle videoklipiga: https://youtu.be/Yrjzep6ikFk


Rohkem infot:

Pärt ja Kati Ruubel
Rõõmsate Laste MTÜ
524 6159
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.lastefestival.ee
Facebook
Instagram


Peakorraldaja Pärt
RLF peakorraldaja Pärt

pindalakokku
Omavalitsuse territoorium

Uue omavalitsuse territoorium moodustub Audru, Paikuse ja Tõstamaa valla ning Pärnu linna territooriumide summana ja piir kulgeb mööda ühinenud omavalitsuste välispiiri. 

Omavalitsuse, mille nimi on PÄRNU LINN, pindala on 858,07 km2
» Pärnu linna kui asula suurus ei muutu, selle pindala on endiselt 33,15 km2

Omavalitsuse koosseisu kuuluvad asulad

1 linn: Pärnu linn
2 alevikku: Audru ja Tõstamaa
2 alevit: Paikuse ja Lavassaare
49 küla, sh Manija saar

Külad:
» Audru osavallas: Ahaste, Aruvälja, Eassalu, Jõõpre, Kabriste, Kihlepa, Kõima, Kärbu, Lemmetsa, Liiva, Lindi, Liu, Malda, Marksa, Oara, Papsaare, Põhara, Põldeotsa, Ridalepa, Saari, Saulepa, Soeva, Soomra, Tuuraste ja Valgeranna küla
» Paikuse osavallas: Põlendmaa, Seljametsa, Silla, Tammuru ja Vaskrääma küla
» Tõstamaa osavallas: Alu, Ermistu, Kastna, Kavaru, Kiraste, Kõpu, Lao, Lõuka, Manija, Männikuste, Peerni, Pootsi, Päraküla, Rammuka, Ranniku, Seliste, Tõhela, Tõlli ja Värati küla

Omavalitsuses elanikke 51 877 

01.10.2018
» Pärnu linnas: 40 772
» Audru osavallas 5 892 (sh Audru alevikus 1 465 ja Lavassare alevis 455)
» Paikuse osavallas 3 955 (sh Paikuse alevis 3 054)
» Tõstamaa osavallas 1 258 (sh Tõstamaa alevikus 467)

01.01.2018 - 51 649
» Pärnu linnas: 40 664
» Audru osavallas 5 796 (sh Audru alevikus 1 443 ja Lavassare alevis 450)
» Paikuse osavallas 3 914 (sh Paikuse alevis 3 007)
» Tõstamaa osavallas 1 287 (sh Tõstamaa alevikus 474)

Elanike arv ühinemisel 31.10.2017 -  51 655
» Audru vallas 5 861
» Paikuse vallas 3 938
» Pärnu linnas 40 558
» Tõstamaa vallas 1 298 

Vaata lisaks: 
» Pärnu linna elanike arv
» Seoses ühinemisega muutusid postiaadressid.