24.05.2017

Pühapäeval, 28. mail algusega kell 11 on kõik huvilised oodatud Rannaparki (Ammende Villa tagune ala), et üheskoos luua üks vahva peenar. Istutama on oodatud kõik väikesed ja suured huvilised!

22. juulil Pärnu Rannapargis toimuva Rõõmsate Laste Festivali ettevalmistused on täies hoos. Sel pühapäeval rajatakse rannaparki ka päikesekujuline peenar, et lisaks festivali melule ka silmailu juurde lisada.

Pärnu linnaaednik Anu Nurmesalu rääkis, et on juba ammu unistanud linnapilti rajada ühte peenart, kus lisaks lilledele kasvaksid ka nt kartul, peet ja kõrvits. „Eelmisel aastal külastasin Ammende Villa taga asuvas pargis kogupere üritust- Rõõmsate Laste Festival ning sealt tekkiski idee samale alale ka peenar luua . Peenrale oleme plaaninud istutada erinevaid lilli, taimi, puid kui ka põõsaid. Eks ta kokkuvõttes üks Tootsi peenar tule,“ naeris linnaaednik.

Rõõmsate Laste Festivali korraldajatele meeldis idee väga. „Paljudel linna lastel ei ole võimalust ise taimi istutada ning mõni laps võib-olla ei teagi, milline kapsataim välja näeb. Peenar asub kõnnitee vahetus läheduses ning see annab möödaminejatele hea võimaluse peenra arengut jälgida ning lastele ehk taimede äratundmisrõõmu pakkuda. Loodame ikka sügisel saaki ka koristada,“ lisas festivali peakorraldaja Kati Ruubel.

Peenarde ettevalmistusega aitasid Pärnumaa Kutsehariduskeskuse tublid praktikandid. Ühisprojekti toetavad Pärnu Linnavalitsus ja Kuuse aiand.

Gerli Kõiv
avalike suhete nõunik
Pärnu Linnavalitsus
444 8225
gerli.koiv[at]lv.parnu.ee