03.07.2017

Tänasel, 3. juuli istungil kinnitas linnapea Romek Kosenkranius käesoleva aasta viis loomestipendiumi stipendiaati. Haridus- ja kultuuriosakonnale saabus tähtajaks 23 stipendiumi taotlust, mille hindamiseks moodustatud komisjon otsustas üksmeelselt eraldada viis loomestipendiumi.

Loomestipendium eraldati:
- tuntud Pärnu fotograaf- ja kunstiõpetajale Andres Adamsonile, fotoprojekti „Pärnu 100 kodukonda“ teostamiseks. Adamson pildistab 100 erinevat Pärnu kodu koos perekondlike tegevuste ja traditsioonidega. Raamat ja näitus kutsuvad hoolima oma riigist, väärtustama kodu ja perekonda.

- teenekale spordiajakirjanikule Enn Hallikule, 3-köitelise Pärnumaa spordiajaloo teose koostamiseks ja kirjutamiseks. Tegemist on ülevaadet andva koguteosega, mis ei ole faktikogumik, vaid isikulugudest ja põnevatest juhtumustest pikitud väljaanne.

- noorele maalikunstnikule ja illustraatorile Fred Kotkasele, kes elab ja töötab hetkel Pärnus. Loob EV 100 kunstiprogrammi raames toimuva maalinäituse tarvis 15 maalist koosneva sarja „Eesti pidu“, mida eksponeeritakse esmalt Pärnus, seejärel Tartus ja Viljandis.

- Pärnu Koidula Gümnaasiumi õpetaja-, viiuldaja- ja heliloojale Indrek Palule. Stipendium on 30-minutilise heliteose loomiseks orelile ja elektriviiulile. Heliloojat inspireerivad kaks konkreetset orelit – üks neis Pärnu Kontserdimajas ja teine Eliisabeti kirikus.

- Pärnust pärit ja alates 2016. aastast taas Pärnus elavale kaasaegse tantsu koreograaf-, tantsija- ja tantsuõpetajale Külli Roosnale. Stipendium on mõeldud sügavuti minevaks tööprotsessiks rahvusvahelise tantsuetenduse „Prime Mover“ loomisel ja väljatoomisel Pärnus koostöös Endla Teatriga.

Loomestipendiumite eesmärk on Pärnu linnas elavate või tegutsevate loovisikute tegevuse toetamine ja väärtustamine. Erinevalt kultuuriprojektide toetustest, antakse loomestipendiume üksikisikule loovisikule, kes elab või tegutseb Pärnus või Pärnu heaks ja soovib luua teost, mis rikastab nimelt Pärnu kultuuripilti.

Lisainformatsioon:
Ela Tomson
Pärnu linnavalitsus
haridus-ja kultuuriosakonna juhataja asetäitja
444 8242
ela.tomson[at]lv.parnu.ee