10.08.2017

Laupäeval, 12. augustil kell 11 avatakse Lastepargis Neeme Järvile pühendatud pink.

Linnavalitsus otsustas Pärnu aukodaniku, dirigent Neeme Järvi 80. sünnipäeva tähistada nimelise pingi rajamisega. Pink paigutatakse Lasteparki ning avatakse Pärnu muusikafestivali toimumise ajal 12. augustil. Lisaks maestrole, osalevad pidulikul sündmusel ka linnapea Romek Kosenkranius ja abilinnapea Jane Mets.

Tänavune Pärnu muusikafestival on samuti pühendatud dirigent Neeme Järvi 80. sünnipäevale ning leiab aset 10.–17. augustini. Festival toob Pärnusse ligi 300 muusikut peaaegu 20 riigist, teiste seas ka virtuoosid Radu Lupu, Christian Lindberg ja Lisa Batiashvili.

Neeme Järvi on üks armastatumaid dirigente tänases muusikamaailmas, pidanud peadirigendi ametit mitmete Eesti muusikakollektiivide ja maailma tipporkestrite juures. Ta on ka üks enim plaadistanud kaasaja dirigent maailmas. Läbi oma tegevuse on Neeme Järvi Pärnut kultuurilinnana tutvustanud kogu maailmas. 2000. aastal toimusid Pärnus esmakordselt maestro Järvi rahvusvahelised meistrikursused dirigentidele, mis olid üks osa David Oistrahhi nimelisest muusikafestivalist.

Neeme Järvi nimetati Pärnu linna aukodanikuks 2007. aastal.
Maestro tähistas oma 80. sünnipäeva tänavu 7. juunil.

Gerli Kõiv
avalike suhete nõunik
Pärnu Linnavalitsus
Suur-Sepa 16, 80098
444 8225
gerli.koiv[at]lv.parnu.ee