Omavalitsus Pärnu linn

Pärnu linn on avalik-õiguslik juriidiline isik, keda esindavad Pärnu linnavolikogu, volikogu esimees, Pärnu linnavalitsus ning linnapea või nende poolt volitatud esindajad. Volikogu on kohaliku omavalitsusüksuse esinduskogu, valitsus volikogu poolt moodustatav täitevorgan.

1. novembril 2017 jõustus Audru valla, Paikuse valla, Pärnu linna ja Tõstamaa valla ühinemine ning moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn.
» Linna koosseisus on moodustatud kolm osavalda: Audru osavald, Paikuse osavald ja Tõstamaa osavald.
» Omavalitsus tegutseb Pärnu linna põhimääruse alusel 
» Omavalitsuse sümboolikana on kasutusel Pärnu linna sümboolika

» Õigusaktid (korrad, eeskirjad jne) kehtivad uute, ühtsete õigusaktide vastuvõtmiseni edasi sellel territooriumil, kus nad olid enne ühinemist kehtestatud (nt Audru valla õigusaktid Audru osavalla territooriumil, Pärnu linna õigusaktid Pärnu territooriumil jne). St, et õigusaktid on seotud valla/linna kui territooriumiga, mitte valla/linnavalitsuse kui asutusega. 

» Üleminekuperiood. Ühinemisele järgneb üleminekuperiood, mil kujundatakse välja uus valitsemis- ja haldamiskorraldus. Muudatused viiakse sisse sammhaaval, ümberkorraldusteks on aega 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteni.


22.08.2017

Eeloleval nädalavahetusel, 26. ja 27. augustil leiab aset selle suve põnevaim ja maitseterohkeim toidufestival nii Pärnus kui kogu Eestis. Sarnaselt eelmisele aastale toimub Pärnu Maitsete Uulits Supeluse tänaval.

Augustikuu viimasel nädalavahetusel saavad Pärnu rannaväravas kokku suuremad ja väiksemad toidutreilerid, et pakkuda linnarahvale head ja paremat. Festivalile saabuvad toidupakkujad nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Tulemas on parimad Mehhiko, Korea, Jaapani, Türgi ja Gruusia köögid.

Festivali peakorraldaja Tiina Treumanni sõnul toimub suvepealinna ühel kõige aktiivsemal tänaval tõeline retk maitsete paradiisi. Oodata on aukartustäratavat paraadi Eesti parimatest ja põnevaimatest toidutreileritest – Tiivad ratastel, Food&Mood, Mero Mero food, Jaanihanso siidritruck, Reval kondiiter, BeerBus, F&B Drive, Eesti Donuts, Tapsresto jne.

„Sarnaselt eelmisele aastale on festivali märksõnaks- „müük ratasetel või ratastega.“ Lubatud on kõik ratastel olevad müügikohad, kaasa arvatud lapsevanker või tõukeratas,“ rääkis peakorraldaja.

„Müük toimub tänaval selle kõige otsesemas mõttes. Puuduvad eraldi istekohad ja kohvikualad. Tänav on pidevas liikumises ning toitu saab mõnusalt kaasa haarata. Istumiseks saab kasutada kõnnitee ääri ning loomulikult ei puudu ka lauad toidu toetamiseks,“ lisas Treumann.

Festival algab laupäeval 12.00.

Supeluse tänav suletakse autodele laupäeva hommikul kell 9.00 ja jääb suletuks pühapäeva õhtuni.
Liiklusskeem

Lisainformatsioon:
Tiina Treumann
518 8510
tiina.treumann[at]gmail.com
Facebook

Kasutaja Pärnu Maitsete Uulits - Tänavatoidu Festival foto.

pindalakokku
Omavalitsuse territoorium

Uue omavalitsuse territoorium moodustub Audru, Paikuse ja Tõstamaa valla ning Pärnu linna territooriumide summana ja piir kulgeb mööda ühinenud omavalitsuste välispiiri. 

Omavalitsuse, mille nimi on PÄRNU LINN, pindala on 858,07 km2
» Pärnu linna kui asula suurus ei muutu, selle pindala on endiselt 33,15 km2

Omavalitsuse koosseisu kuuluvad asulad

1 linn: Pärnu linn
2 alevikku: Audru ja Tõstamaa
2 alevit: Paikuse ja Lavassaare
49 küla, sh Manija saar

Külad:
» Audru osavallas: Ahaste, Aruvälja, Eassalu, Jõõpre, Kabriste, Kihlepa, Kõima, Kärbu, Lemmetsa, Liiva, Lindi, Liu, Malda, Marksa, Oara, Papsaare, Põhara, Põldeotsa, Ridalepa, Saari, Saulepa, Soeva, Soomra, Tuuraste ja Valgeranna küla
» Paikuse osavallas: Põlendmaa, Seljametsa, Silla, Tammuru ja Vaskrääma küla
» Tõstamaa osavallas: Alu, Ermistu, Kastna, Kavaru, Kiraste, Kõpu, Lao, Lõuka, Manija, Männikuste, Peerni, Pootsi, Päraküla, Rammuka, Ranniku, Seliste, Tõhela, Tõlli ja Värati küla

Omavalitsuses elanikke 51 877 

01.10.2018
» Pärnu linnas: 40 772
» Audru osavallas 5 892 (sh Audru alevikus 1 465 ja Lavassare alevis 455)
» Paikuse osavallas 3 955 (sh Paikuse alevis 3 054)
» Tõstamaa osavallas 1 258 (sh Tõstamaa alevikus 467)

01.01.2018 - 51 649
» Pärnu linnas: 40 664
» Audru osavallas 5 796 (sh Audru alevikus 1 443 ja Lavassare alevis 450)
» Paikuse osavallas 3 914 (sh Paikuse alevis 3 007)
» Tõstamaa osavallas 1 287 (sh Tõstamaa alevikus 474)

Elanike arv ühinemisel 31.10.2017 -  51 655
» Audru vallas 5 861
» Paikuse vallas 3 938
» Pärnu linnas 40 558
» Tõstamaa vallas 1 298 

Vaata lisaks: 
» Pärnu linna elanike arv
» Seoses ühinemisega muutusid postiaadressid.