18.01.2018

Pärnu turismiettevõtjad koostöös Pärnu Linnavalitsuse ja SA Pärnumaa Turismiga osalevad 18.- 21. jaanuarini Helsingis toimuval Põhjamaade suurimal turismimessil Matka 2018.

Pärnumaa väljapaneku fookuses on sarnaselt eelmisele aastale spaa- ja konverentsiturism, mida täiendavad omanäolised pakkumised aktiivseks puhkuse- või ärireisiks kogu maakonnas. Kaaseksponentidena Pärnumaa pinnal on Estonia Spa Hotels AS, Hedon Spa & Hotel, Jaanihanso Siidrivabrik, Strand Spa & Konverentsihotell, Villa Ammende ja White Beach Golf.

Pärnumaa messiboks on kavandatud kahekorruselisena. Messiboksi valge ja minimalistlik kujundus peegeldab Pärnu funktsionalistlikku kuurordiarhitektuuri ja suunab tähelepanu Pärnu Kuurort 180 juubeliaastale. Ülemisele korrusele on loodud hubane nurgake kohtumiste korraldamiseks.

Helsingis toimuval turismimessil tutvustatakse külastajatele ja koostööpartneritele 2018. aasta Pärnumaa uudiseid ja sündmusi. Erilist tähelepanu pööratakse EV100 ja Pärnu Kuurort 180 juubeliaastale. Olulise uudisena tutvustatakse Skandinaavia koostööpartneritele võimalust alates 2020 aastast lennata otse Pärnusse erinevatest sihtkohadest Soomest, Rootsist ja Norrast. Lisaks on messi külastajatel võimalus tutvuda Pärnu linnaga läbi virtuaalreaalsuse ning jagatakse infot külalistele suunatud mobiilirakenduse: Pärnu - Explore Hansa kohta.

Põhjamaade suurim lõpptarbijatele ja turismiprofessionaalidele mõeldud mess meelitab igal aastal Helsingisse ligemale 75 000 külastajat.

Lisainformatsioon:
Orvika Reilend
turismi peaspetsialist
444- 8359
orvika.reilend[at]parnu.ee