24.01.2018

31. jaanuarini ootab haridusuuenduskeskus kolmeliikmelistelt 6.-12. klassi õpilaste meeskondadelt lühikesi videotutvustusi neist endist ning kavandatavast tunnist. 

Haridusuuenduskeskuse projektijuhi Kärt Leppiku sõnul on tingimuseks, et tunnis peab olema lõimitud vähemalt kaks õppeainet, teemad ja probleemid võiksid olla seotud igapäevaeluga ning kasutada tuleks aktiivseid õppemeetodeid, kus õppijad uurivad, avastavad, arutlevad, liiguvad ja loovad. „ÕpiFESTil uurime, missugune on põnev ja haarav koolitund õpilase pilgu läbi. Samas pakume  õpilastele kogemust õpetajaks olemisest, et nad võiksid seda kaaluda ühe tulevase kutsevalikuna,“ ütles Kärt. 

Videovooru parimad pääsevad lõppvooru, mis toimub kahes vanuserühmas (6.-9. ja 10.-12. klass) 10. ja 17. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Seal on noorõpetajate õpilasteks kaasvõistlejad ning tagasisidet annavad Tartu Ülikooli õpetajakoolituse tudengid ja haridusteadlased. Päev lõpeb finalistide tunnustamise ja auhindade jagamisega.

Mullu esmakordselt toimunud ÕpiFESTil ulatusid õpilasõpetajate tundide teemad teaduskatsetest videomängudeni, spordist räpini ning vihmametsadest keskklassistumiseni. 

Täpsem info on veebilehel www.õpifest.ee

Lisateave:
Kärt Leppik
koordinaator
5695 2950
kart.leppik[at]ut.ee

opifest logo