13.06.2018

Pärnu linnavalitsus vabastas täna ametist Pärnu linnaorkestri direktori Krista Kingo, sest ei pidanud tööandjana võimalikuks direktori töösuhte jätkata.

Pinged direktori ja linnaorkestri kollektiivi vahel tekkisid juba mitu kuud tagasi. 29. aprillil saatsid orkestri töötajad linnavalitsusele pöördumise, milles heideti ette halba tööõhkkonda ja juhi vähest koostöövalmidust. Linnaorkestri 28st töötajat oli pöördumisele alla kirjutanud 23.

Linnavalitsus on üritanud mitu kuud konflikti osapooli lepitada, rääkides eraldi nii orkestri direktori kui orkestrantidega. Paraku on pinged orkestris pärast seda vaid kasvanud ja kollektiivis on tekkinud tagakiusamine. Seetõttu välistas praktiliselt kogu kollektiiv sellest nädalast koostöö direktoriga.

Eile kasvasid pinged haripunkti, sest direktor üritas kaht orkestri töötajat ametist vabastada. Linnavalitsus otsustas kiiresti sekkuda, ohus oli täna Tallinnas antava kontserdi toimumine.

Linnapea Romek Kosenkranius rõhutas, et linnavalitsus ei vali konfliktis poolt, vaid üritab ära hoida kollektiivi täielikku lagunemist. Lisaks kontsertide andmisele on linnaorkestril oluline roll Pärnu muusikahariduses. Kuna linnaorkestri juhtimisprobleemid pole esmakordsed, hakatakse otsima variante orkestri töö paremaks korraldamiseks.

Linnaorkestri direktor Krista Kingo alustas tööd eelmise aasta 1. juulist.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee