06.09.2018

Pärnu linnavolikogu lubas linnavalitsusel võtta kuni kahe miljoni euro ulatuses varalisi kohustusi, et osavaldades ja Ülejõel tänavavalgustust uuendada.

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) on avanud tänavavalgustuse renoveerimise teise taotlusvooru. Esimeses voorus sai Pärnu linn 1,8 miljonit eurot, et vahetada välja 1037 valgustit südalinnas, Riia maanteel, Karja, Mai, Metsa, Ravi ja Papiniidu tänaval, Mere puiesteel ning Papiniidu, Lao, Pae, Energia tänava ja Paide maantee piirkonnas. Osades piirkondades on tänavavalgustus juba renoveeritud, osades ootab tegemist.

„Seekord tahame keskenduda osavaldadele ja Ülejõele. Audru osavallas esitatakse taotlus Lavassaare alevi, Papsaare küla Pärnuga külgneva osa ja osaliselt Audru aleviku tänavavalgustuse rekonstrueerimiseks. Paikuse osavallas on kavas uuendada Seljametsa küla ja Paide maantee äärne tänavavalgustus. Tõstamaa osavallas plaanime rekonstrueerida aleviku tänavavalgustuse. Ülejõel pole veel täpseid kohti välja valitud,“ rääkis abilinnapea Siim Suursild.

Seniste valgustite asendamine kaasaegse LED-valgustustehnoloogiaga annab elektritarbimises kordades energiasäästu. Kaovad laternapostide vahel looklevad juhtmed, õhuliinid asendatakse maakaabliga.

Renoveerimistöid tehakse Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi toel. Toetuse maksimaalne osakaal on 80, minimaalne 35%. Kokku on võimalik ühes taotlusvoorus saada kolm miljonit eurot.

Linnavalitsus on seisukohal, et taotlust ei esitata suurema omaosalusega kui 40% ehk kaks miljonit eurot. See võimaldaks tänavavalgustust renoveerida viie miljoni euro eest.
Taotluste esitamise tähtaeg on 28. september.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee