05.10.2018

Linnavalitsuse, Tre raadio ja Pärnu politseijaoskonna eestvedamisel jätkatakse ühisprojekti „Helkuripuu“.

Tänavu toimub helkuripuu avamine esmaspäeval, 8. oktoobril algusega kell 12 lastepargis, kus helkuritega ehitakse mägimänd. Puud aitavad ehtida Pärnu Vabakooli neljanda klassi õpilased, Pärnu Sadama korvpalliklubi, Pärnu Vapruse jalgpalliklubi ja Pärnu Võrkpalliklubi ning linnavalitsuse, raadio ja politseijaoskonna esindajad.

Neljandat aastat toimuva projektiga soovitakse pöörata rohkem tähelepanu liiklusohutusele, rõhutada helkuri vajalikkust ning muuta helkuri kinkimine lihtsaks ja mugavaks.

Helkuripuule saavad oma helkuri lisada kõik soovijad ja puult võtta helkuri liiklejad, kellel on vaja end pimedal ajal nähtavaks teha.

Projekti eestvedaja Regina Jaakson tõdes, et tema kunagine unistus üle-eestilisest ühisest helkuripuu ehtimisest, on tänavu tõeks saamas. „Tänase seisuga ehivad 8. oktoobril oma piirkonna helkuripuud ligikaudu 80 aktiivset kogukonda üle Eestimaa,“ rääkis Jaakson.

Projekti eestvedaja loodab, et kõik käituvad helkuripuudega ettevaatlikult ning sõbralikult.
„Kes veel soovib aktsiooniga ühineda, leiab lisainformatsiooni FB lehtedelt: Helkuripuu või 100 Helkuripuud Eesti 100. sünnipäevaks,“ lisas Jaakson.

Linnavalitus tuletab meelde, et helkuri kandmine pimedal ajal on jalakäijale kohustuslik nii valgustatud kui valgustamata teel. Helkur on odavaim elukindlustus ja võib päästa Sinu ja Su lähedase elu!

Helkuripuu Pärnu Lastepargis jääb ehteisse kuni valgemate ööde saabumiseni.


Gerli Kõiv
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225; 5322 9069
gerli.koiv[at]parnu.ee