Omavalitsus Pärnu linn

Pärnu linn on avalik-õiguslik juriidiline isik, keda esindavad Pärnu linnavolikogu, volikogu esimees, Pärnu linnavalitsus ning linnapea või nende poolt volitatud esindajad. Volikogu on kohaliku omavalitsusüksuse esinduskogu, valitsus volikogu poolt moodustatav täitevorgan.

1. novembril 2017 jõustus Audru valla, Paikuse valla, Pärnu linna ja Tõstamaa valla ühinemine ning moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn.
» Linna koosseisus on moodustatud kolm osavalda: Audru osavald, Paikuse osavald ja Tõstamaa osavald.
» Omavalitsus tegutseb Pärnu linna põhimääruse alusel 
» Omavalitsuse sümboolikana on kasutusel Pärnu linna sümboolika

» Õigusaktid (korrad, eeskirjad jne) kehtivad uute, ühtsete õigusaktide vastuvõtmiseni edasi sellel territooriumil, kus nad olid enne ühinemist kehtestatud (nt Audru valla õigusaktid Audru osavalla territooriumil, Pärnu linna õigusaktid Pärnu territooriumil jne). St, et õigusaktid on seotud valla/linna kui territooriumiga, mitte valla/linnavalitsuse kui asutusega. 

» Üleminekuperiood. Ühinemisele järgneb üleminekuperiood, mil kujundatakse välja uus valitsemis- ja haldamiskorraldus. Muudatused viiakse sisse sammhaaval, ümberkorraldusteks on aega 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteni.


POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET
Lääne prefektuur
02.08.2016


Eile avaldati Lääne prefektuuri Facebooki lehele üritus, mille abil loodetakse Weekend festivali ajal Pärnus ja festivalialal kaotatud ning politseini jõudnud esemed tagasi omanikeni aidata.

Alates esmaspäevast, 1. augustist on Lääne prefektuuri Facebooki lehel kõigile osalemiseks avatud üritus „Kaotatud ja leitud /// Lost and Found /// Weekend Baltic 2016“, mis on loodud festivali toimumise ajal Pärnus ja festivalil kaotatud esemete tagasi omanikeni aitamiseks.

Pärnu politseijaoskonna juhi Andres Sinimeri sõnul näitas eelmise aasta kogemus, et peomelus võib asjade kaotamist ette tulla tavapärasest rohkem.

„Meie peamine soovitus on see, et peole võetaks kaasa vaid hädavajalikud esemed ja dokumendid. Oma vara tuleks hoida nii, et see oleks kaitstud varaste ja kadumise eest,“ ütles Sinimeri. 

Eelmisel aastal saabus Pärnusse ka neid, kelle eesmärgiks oligi kasutada ära inimeste uinutatud valvsust ja rõõmsat peomeeleolu, et panna toime taskuvargusi. Soojad ilmadega kaasnev taskute vähesus tõi kaasa selle, et tantsuhoos pudenesid inimestel asjad lihtsalt taskust välja.

Sellel aastal on festivalialal avatud politseitelk, kuhu korraldajad ja turvameeskond toimetavad festivalialalt leitud esemed. Politsei tagastab need seal omanikele ja päeva lõppedes rändavad omanikuta esemed edasi Pärnu politseijaoskonda, mis asub aadressil Pikk 18. Linnaruumist leitud esemed kogutakse kohe Pärnu politseijaoskonda. Kõik esemed pildistatakse üles ja info leiu kohta avaldatakse reaalajas ürituse seinal.

„Kui olete midagi kaotanud, siis oleks kõige mõistlikum märkida lehel ennast osalejaks ja tellida kõik teavitused. Nii on võimalus, et saate kohe teada, kui teie telefon või rahakott on meieni jõudnud,“ soovitab Sinimeri.

Kui leiate lehel avaldatud piltide hulgast selle, mis peaks teile kuuluma, tuleks ühendust võtta spetsiaalselt leitud esemetega tegelevale infotelefonile 444 6500. Sealt saab juba täpsemad juhised, kuidas kaduma läinu tagasi enda valdusesse saada.

Möödunud aastal jõudis Pärnu politseijaoskonda umbes 250 eset, mille hulgas oli nii dokumente, rahakotte kui ka võtmeid ja mobiiltelefone. Suurem osa neist leidis tagasitee omanikuni Lääne prefektuuri Facebooki lehe kaudu, mida eksperimendi korras sellel otstarbel kasutati. Kõige kaugem koht, lehe abiga esemeid tagastati, oli Brasiilia.

Infoks väljaannete esindajatele:
Festivaliga seotud politseitöö kohta tuleks päringuid edastada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 444 6622. 
e-post ja telefon töötavad 4. augustist kell 8 kuni 7. augustini kell 12.

Kõik Lääne prefektuuri haldusala puudutavad muud küsimused tuleks edastada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kiiretes küsimustes oleks mõistlik päevasel ajal helistada Ruth Vilusaarele, kelle telefon on 5190 4309.

Kogu festivali ajal postitatakse Lääne prefektuuri Facebooki seinale ja Instagrami politseitööd ning turvalisust puudutavat infot. Kõik postitused on teemaviitega #politseiweekendil2016 koondatud ühtsess uudisvoogu.

Loodame teie mõistvale suhtumisele!


Heiko Leesment
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
+372 5550 4359
+372  444 6451
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lääne prefektuur
Pikk 18
80089 Pärnu
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

wknd kaotatud

pindalakokku
Omavalitsuse territoorium

Uue omavalitsuse territoorium moodustub Audru, Paikuse ja Tõstamaa valla ning Pärnu linna territooriumide summana ja piir kulgeb mööda ühinenud omavalitsuste välispiiri. 

Omavalitsuse, mille nimi on PÄRNU LINN, pindala on 858,07 km2
» Pärnu linna kui asula suurus ei muutu, selle pindala on endiselt 33,15 km2

Omavalitsuse koosseisu kuuluvad asulad

1 linn: Pärnu linn
2 alevikku: Audru ja Tõstamaa
2 alevit: Paikuse ja Lavassaare
49 küla, sh Manija saar

Külad:
» Audru osavallas: Ahaste, Aruvälja, Eassalu, Jõõpre, Kabriste, Kihlepa, Kõima, Kärbu, Lemmetsa, Liiva, Lindi, Liu, Malda, Marksa, Oara, Papsaare, Põhara, Põldeotsa, Ridalepa, Saari, Saulepa, Soeva, Soomra, Tuuraste ja Valgeranna küla
» Paikuse osavallas: Põlendmaa, Seljametsa, Silla, Tammuru ja Vaskrääma küla
» Tõstamaa osavallas: Alu, Ermistu, Kastna, Kavaru, Kiraste, Kõpu, Lao, Lõuka, Manija, Männikuste, Peerni, Pootsi, Päraküla, Rammuka, Ranniku, Seliste, Tõhela, Tõlli ja Värati küla

Omavalitsuses elanikke 51 877 

01.10.2018
» Pärnu linnas: 40 772
» Audru osavallas 5 892 (sh Audru alevikus 1 465 ja Lavassare alevis 455)
» Paikuse osavallas 3 955 (sh Paikuse alevis 3 054)
» Tõstamaa osavallas 1 258 (sh Tõstamaa alevikus 467)

01.01.2018 - 51 649
» Pärnu linnas: 40 664
» Audru osavallas 5 796 (sh Audru alevikus 1 443 ja Lavassare alevis 450)
» Paikuse osavallas 3 914 (sh Paikuse alevis 3 007)
» Tõstamaa osavallas 1 287 (sh Tõstamaa alevikus 474)

Elanike arv ühinemisel 31.10.2017 -  51 655
» Audru vallas 5 861
» Paikuse vallas 3 938
» Pärnu linnas 40 558
» Tõstamaa vallas 1 298 

Vaata lisaks: 
» Pärnu linna elanike arv
» Seoses ühinemisega muutusid postiaadressid.