07.11.2016

Tänasel, 7. novembri linnavalitsuse istungil omistati ”Pärnu Aasta Terviseedendaja 2016” tiitel Margo Märtsoole. Tunnustus antakse üle 17. novembril Pärnumaa tervisekonverentsil "Nutiküürust priiks".

Pärnu aasta terviseedendajaks 2016 tunnistati Margo Märtsoo, kes on pühendunud rattaaktivist ning kelle soov on muuta Pärnu linnapilti, kus eelistatakse liiklemiseks jalgratast autole. Margo on korraldanud elanikele ja turistidele Pärnut tutvustavaid linnatuure jalgratastel ja asutanud Pärnu Rattarikkaks veebilehe.

2016. aastal on tema üheks suurimaks ettevõtmiseks koostöös linnavalitsusega Pärnusse rajatud Eesti esimene asfaltkattega Pump Track. Pumptrack-rada leiab aktiivset kasutust teismeliste ja nende eakaaslaste seas sobides nii BMX-sõitjatele, rulluisutajatele kui ka rulatajatele.

”Margo on hea näide kodanikualgatusest. Ta on rõõmsameelne, aktiivne, kannatlik väikeste ratturite treenerina ning eeskujuks kõigile noortele jalgratturitele” iseloomustavad 2016. aasta terviseedendajat sõbrad ja tuttavad.

Pärnu Zonta Klubi poolt algatatud tunnustust "Pärnu Aasta Terviseedendaja" antakse välja alates 2010. aastast. Tunnustuse eesmärgiks on väärtustada ning avaldada tunnustust ühele Pärnu linna elanikule, kes on oma tööalase või ühiskondliku tegevusega silma paistnud Pärnu tervise edendamise valdkonna arendamisel.

Pärnu linna 2016. aasta terviseedendaja tunnustus antakse üle 17. novembril Pärnumaa tervisekonverentsil "Nutiküürust priiks", üritus toimub Pärnumaa Kutsehariduskeskuses.

Lisainformatsioon:
Ada Kraak
linnaarst
Pärnu Linnavalitsus
444 8123
ada.kraak[at]lv.parnu.ee