17.11.2016

Pärnu Linnavalitsuse avalike ürituste lubade komisjon väljastas Zoo Impeeriumile loa neljaks tsirkuseetenduseks, mis on tekitanud paksu pahameelt ja vastakaid tundeid.

Antud teema on vastuoluline ja murettekitav. Kuigi täna loast keeldumiseks seaduslik alus puudub, on linnapea Romek Kosenkraniuse seisukoht väga selge „On täiesti lubamatu, et loomi piinatakse või väärkoheldakse. Loomade ebaeetiline kohtlemine on taunitav ükskõik kus, olgu siis selleks kodune majapidamine või tsirkuseareen.“

Zoo Imperiumi etendused on tekitanud poleemikat ka teistes Eestimaa linnades. Suheldes Tartu linnavalitusega selgus, et ka nende avalike ürituste lubade komisjon andis tsirkuseetendusteks samuti loa ja nädala jooksul ka kõik taotletud etendused toimusid. Pärnu Linnavalitsus on samal seisukohal, et edaspidi seesugune loomatsirkus linnas oodatud ei ole.

„Pärnu linnapeana toetan seadusandlikku initsiatiivi, et Eesti Vabariigis kehtestataks rangemad normid loomade kasutamise üle erinevates valdkondades s.h. tsirkuseetenduses. Paljud loomi kasutavad etendusasutused suhtuvad juba vastustundlikumalt loomade hoiutingimustesse ning seetõttu ei saa nendele väärkohtlemist otseselt ette heita, kuid alati jääb küsitavaks loomade kasutamise eetiline aspekt,“ lisas Romek Kosenkranius.

Euroopa Veterinaaride Föderatsioon on avaldanud seisukoha, mis soovitab kõigil Euroopa riikidel keelustada metsloomade kasutamine rändtsirkustes. Tänaseks on Euroopa Liidus 9 riiki keelanud loomade kasutamise tsirkustes. Eestis kahjuks keelustamiseks tänini seaduslikku alust ei ole.

Gerli Kõiv
avalike suhete nõunik
Pärnu Linnavalitsus
Suur-Sepa 16, 80098
444 8225
gerli.koiv[at]lv.parnu.ee