Omavalitsus Pärnu linn

Pärnu linn on avalik-õiguslik juriidiline isik, keda esindavad Pärnu linnavolikogu, volikogu esimees, Pärnu linnavalitsus ning linnapea või nende poolt volitatud esindajad. Volikogu on kohaliku omavalitsusüksuse esinduskogu, valitsus volikogu poolt moodustatav täitevorgan.

1. novembril 2017 jõustus Audru valla, Paikuse valla, Pärnu linna ja Tõstamaa valla ühinemine ning moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn.
» Linna koosseisus on moodustatud kolm osavalda: Audru osavald, Paikuse osavald ja Tõstamaa osavald.
» Omavalitsus tegutseb Pärnu linna põhimääruse alusel 
» Omavalitsuse sümboolikana on kasutusel Pärnu linna sümboolika

» Õigusaktid (korrad, eeskirjad jne) kehtivad uute, ühtsete õigusaktide vastuvõtmiseni edasi sellel territooriumil, kus nad olid enne ühinemist kehtestatud (nt Audru valla õigusaktid Audru osavalla territooriumil, Pärnu linna õigusaktid Pärnu territooriumil jne). St, et õigusaktid on seotud valla/linna kui territooriumiga, mitte valla/linnavalitsuse kui asutusega. 

» Üleminekuperiood. Ühinemisele järgneb üleminekuperiood, mil kujundatakse välja uus valitsemis- ja haldamiskorraldus. Muudatused viiakse sisse sammhaaval, ümberkorraldusteks on aega 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteni.


06.02.2017

Pärnu on tuntud kui Eesti suvepealinn. Lisaks sellele on Pärnu Eesti spaapuhkuse meka. Selles kahtlejaid ootab 4. – 12. märtsini toimuv Pärnu Spaanädal parimate pakkumistega.

“Oleme spaapealinna tiitli auga välja teeninud, sest Pärnus asub koguni üheksa spaad. Viimastel aastatel on ehitatud juurde uusi ja renoveeritud olemasolevaid. Ettevõtjad panustavad üha enam teenuse kvaliteedi tõstmisele,” ütles Pärnu abilinnapea Rainer Aavik.

Spaanädalal leiab ahvatlevaid pakkumisi veekeskuste ja spaahotellide külastamiseks. Pärnu ettevõtted on spetsiaalselt selleks nädalaks kokku pannud põnevaid pakette koos majutusega. Külastamist ootavad ka Pärnu kohvikud ja restoranid, kus pakutavad road on tehtud peamiselt kodumaisest toorainest.

Lisaks saab spaanädalal osaleda mitmete spordiklubide näidistundides. “Usun, et näidistreeningute hulgast leiab iga külastaja midagi meelepärast, kuhu tulla ka peale spaanädala lõppu tagasi, et enda keha ja vaimu eest hoolt kanda. Näidistundide info on spaanädala kodulehel üleval ja osalemiseks tuleb aegsasti helistada või kirjutada otse spordiklubisse,” ütles Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse juhataja Anneli Lepp. Lisaks soovitab Lepp kõigil, kes tulevad Pärnusse koos sõpradega, kindlasti ka ööseks jääda, et siinsetest pakkumistest enam osa saada. Ja spaasse ei pea sugugi ainult päeval minema - spaanädalal korraldatakse ka ööspaa, et suvepealinnas veedetud ajast maksimum võtta (www.visitparnu.com/talvespaa).

Pärnu Spaanädal toimub 4.-12. märtsil 2017. Spaanädala eesmärgiks on suurendada Pärnu külastatavust madalhoojal ning elavdada ka kohalike elanike huvi veekeskuste/spaade, kohvikute/restoranide ja spordiklubide külastamiseks. Spaanädal on ellu kutsutud Pärnu Linnavalitsuse poolt ja viiakse ellu koostöös tublide ettevõtjatega. Eelmisel aastal toimunud esimest spaanädalat külastas 10 000 inimest. Sel aastal ennustavad korraldajad veelgi suuremat huvi.

Lisainformatsioon:
Anneli Lepp
arenguteenistuse juhataja
Pärnu Linnavalitsus
444 8361
anneli.lepp[at]lv.parnu.ee


pindalakokku
Omavalitsuse territoorium

Uue omavalitsuse territoorium moodustub Audru, Paikuse ja Tõstamaa valla ning Pärnu linna territooriumide summana ja piir kulgeb mööda ühinenud omavalitsuste välispiiri. 

Omavalitsuse, mille nimi on PÄRNU LINN, pindala on 858,07 km2
» Pärnu linna kui asula suurus ei muutu, selle pindala on endiselt 33,15 km2

Omavalitsuse koosseisu kuuluvad asulad

1 linn: Pärnu linn
2 alevikku: Audru ja Tõstamaa
2 alevit: Paikuse ja Lavassaare
49 küla, sh Manija saar

Külad:
» Audru osavallas: Ahaste, Aruvälja, Eassalu, Jõõpre, Kabriste, Kihlepa, Kõima, Kärbu, Lemmetsa, Liiva, Lindi, Liu, Malda, Marksa, Oara, Papsaare, Põhara, Põldeotsa, Ridalepa, Saari, Saulepa, Soeva, Soomra, Tuuraste ja Valgeranna küla
» Paikuse osavallas: Põlendmaa, Seljametsa, Silla, Tammuru ja Vaskrääma küla
» Tõstamaa osavallas: Alu, Ermistu, Kastna, Kavaru, Kiraste, Kõpu, Lao, Lõuka, Manija, Männikuste, Peerni, Pootsi, Päraküla, Rammuka, Ranniku, Seliste, Tõhela, Tõlli ja Värati küla

Omavalitsuses elanikke 51 877 

01.10.2018
» Pärnu linnas: 40 772
» Audru osavallas 5 892 (sh Audru alevikus 1 465 ja Lavassare alevis 455)
» Paikuse osavallas 3 955 (sh Paikuse alevis 3 054)
» Tõstamaa osavallas 1 258 (sh Tõstamaa alevikus 467)

01.01.2018 - 51 649
» Pärnu linnas: 40 664
» Audru osavallas 5 796 (sh Audru alevikus 1 443 ja Lavassare alevis 450)
» Paikuse osavallas 3 914 (sh Paikuse alevis 3 007)
» Tõstamaa osavallas 1 287 (sh Tõstamaa alevikus 474)

Elanike arv ühinemisel 31.10.2017 -  51 655
» Audru vallas 5 861
» Paikuse vallas 3 938
» Pärnu linnas 40 558
» Tõstamaa vallas 1 298 

Vaata lisaks: 
» Pärnu linna elanike arv
» Seoses ühinemisega muutusid postiaadressid.