02.03.2017

Pärnu linn koostöös HANSA projekti liikmetega Lätist ja Rootsist tutvustasid end Hamburgi turismimessil “Reisen”.

8. - 12. veebruaril osalesid projekti HANSA (Hanseatic Approach to New Sustainable Alliances) partnerid Hamburgis iga-aastasel turismimessil “Reisen”. Turismimess andis hea ülevaate külastajate ootustest ja tänasest turismituru olukorrast Saksamaal. Tõdeti, et Saksa turistid otsivad üha enam aktiivse puhkuse tooteid ja aina kasvavat huvi kohaliku toidukultuuri vastu. Lisaks Pärnule ja Viljandile olid ühises messiboksis esindatud ka projektis osalevad hansalinnad Lätist ja Rootsist: Straupe, Kuldīga ja Visby.

Hamburgi messil osalenud HANSA projekti partnerite eesmärgiks oli esile tõsta just väiksemate hansalinnade pärandit ja tutvustada neid kui uusi ja atraktiivseid sihtkohti. Reisen on üks suurimaid turismimesse Põhja-Saksamaal, kus osaleb igal aastal ligikaudu 900 eksponenti ning külastab umbes 63 000 huvilist. Enamus Saksa turiste teevad oma puhkuse- ja reisi plaanid just antud messilt saadud info põhjal.

Alates oktoobrist 2015 kuni detsembrini 2018 töötavad 11 partnerlinna Eestist, Lätist ja Rootsist ühisprojektiga HANSA. Projekt viiakse läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi Kesk-Läänemere programmi 2014-2020 abiga. Projekti eesmärk on arendada Hansa liidu pärandit.

Pärnu on HANSA projekti raames esindatud ka 8.- 12. märtsil Saksamaal toimuval messil ITB Berlin.

Lisainformatsioon:
Orvika Reilend
Pärnu Linnavalitsuse
turismi peaspetsialist
444 8359
orvika.reilend[at]lv.parnu.ee

Fotod: Jānis Rubulis
Reisen Hamburg 1

Reisen Hamburg 2

Reisen Hamburg 3