Omavalitsus Pärnu linn

Pärnu linn on avalik-õiguslik juriidiline isik, keda esindavad Pärnu linnavolikogu, volikogu esimees, Pärnu linnavalitsus ning linnapea või nende poolt volitatud esindajad. Volikogu on kohaliku omavalitsusüksuse esinduskogu, valitsus volikogu poolt moodustatav täitevorgan.

1. novembril 2017 jõustus Audru valla, Paikuse valla, Pärnu linna ja Tõstamaa valla ühinemine ning moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn.
» Linna koosseisus on moodustatud kolm osavalda: Audru osavald, Paikuse osavald ja Tõstamaa osavald.
» Omavalitsus tegutseb Pärnu linna põhimääruse alusel 
» Omavalitsuse sümboolikana on kasutusel Pärnu linna sümboolika

» Õigusaktid (korrad, eeskirjad jne) kehtivad uute, ühtsete õigusaktide vastuvõtmiseni edasi sellel territooriumil, kus nad olid enne ühinemist kehtestatud (nt Audru valla õigusaktid Audru osavalla territooriumil, Pärnu linna õigusaktid Pärnu territooriumil jne). St, et õigusaktid on seotud valla/linna kui territooriumiga, mitte valla/linnavalitsuse kui asutusega. 

» Üleminekuperiood. Ühinemisele järgneb üleminekuperiood, mil kujundatakse välja uus valitsemis- ja haldamiskorraldus. Muudatused viiakse sisse sammhaaval, ümberkorraldusteks on aega 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteni.


02.03.2017

Pärnu Spaanädala ettevalmistused on tehtud ja juba sel laupäeval stardib suvepealinnas teine spaanädal.

4.-12. märtsini toimuv Pärnu Spaanädal meelitab huvilisi kampaaniast osa saama oma parimate pakkumistega. Pärnu Linnavalitsuse arenguteenistuse juhataja Anneli Lepa sõnul on Pärnu ettevõtted kampaanianädalaks kokku pannud põnevaid pakette nii päevaseks külastuseks kui ka spaade nautimiseks koos majutusega. “Külastamist ootavad ka Pärnu kohvikud ja restoranid, kus pakutavad road on tehtud peamiselt kodumaisest toorainest ja kannavad tervistavat väärtust. Lisaks saab spaanädalal osaleda mitmete spordiklubide näidistundides. Näidistundide info leiate spaanädala kodulehelt, osalemiseks tuleks aegsasti helistada või kirjutada otse spordiklubisse,” rääkis Lepp.

Hedon SPA & Hotelli turundusspetsialist Triin Jaansoni väitel on Spaanädala ettevalmistused läinud väga hästi ja nädalavahetuste laupäevad on meie Spaanädala majutusega „Kümbluspakett“ juba välja müüdud. Nädala siseseks majutuseks veel kohti jagub.

“Ööspaasse saame tänase seisuga pakkuda üksikuid vabu kohti vaid 10. märtsiks, sest ülejäänud kohad on välja müüdud. Ööspaasse mahub korraga kuni 24 inimest ja seetõttu on huvilised broneerimisega kiirustanud. Neil, kes ei soovi tunda sõbralikku „küünarnuki tunnet“ nädalavahetusel, tasub tulla nautima meie Kümbluspaketti ja Vaikset spaad hoopis nädala sees ja päevasel ajal,” soovitas Jaanson.

Samuti kinnitab ka Estonia Spa Hotels müügi- ja turundusjuht Ave Pill, et spaanädalaks tehtud ootused on ületatud. “Kui igapäevaselt on meil ravispaas palju soomlasi, kes tulevad Pärnusse nädalaks, siis spaanädal toob majja ka kohaliku eestlase. Meie kuurorthotellis on spaanädala majutuspakkumine nädalavahetuseks praktiliselt välja müüdud, kohti jagub veel nädala sisse,” tõdes Pill.

Spaanädala eesmärgiks on suurendada Pärnu külastatavust madalhoojal ning elavdada ka kohalike elanike huvi veekeskuste/spaade, kohvikute/restoranide ja spordiklubide külastamiseks. Spaanädal algatati Pärnu Linnavalitsuse poolt ja viiakse ellu koostöös tublide ettevõtjatega.

Kõikide pakkumistega saab tutvuda kampaania veebilehel.
Ootame kõiki Pärnusse puhkama!

Lisainformatsioon:
Kadi Elmeste
515 7869
kadi[at]turismiturundus.com
www.visitparnu.com/talvespaa

spaa logoET

pindalakokku
Omavalitsuse territoorium

Uue omavalitsuse territoorium moodustub Audru, Paikuse ja Tõstamaa valla ning Pärnu linna territooriumide summana ja piir kulgeb mööda ühinenud omavalitsuste välispiiri. 

Omavalitsuse, mille nimi on PÄRNU LINN, pindala on 858,07 km2
» Pärnu linna kui asula suurus ei muutu, selle pindala on endiselt 33,15 km2

Omavalitsuse koosseisu kuuluvad asulad

1 linn: Pärnu linn
2 alevikku: Audru ja Tõstamaa
2 alevit: Paikuse ja Lavassaare
49 küla, sh Manija saar

Külad:
» Audru osavallas: Ahaste, Aruvälja, Eassalu, Jõõpre, Kabriste, Kihlepa, Kõima, Kärbu, Lemmetsa, Liiva, Lindi, Liu, Malda, Marksa, Oara, Papsaare, Põhara, Põldeotsa, Ridalepa, Saari, Saulepa, Soeva, Soomra, Tuuraste ja Valgeranna küla
» Paikuse osavallas: Põlendmaa, Seljametsa, Silla, Tammuru ja Vaskrääma küla
» Tõstamaa osavallas: Alu, Ermistu, Kastna, Kavaru, Kiraste, Kõpu, Lao, Lõuka, Manija, Männikuste, Peerni, Pootsi, Päraküla, Rammuka, Ranniku, Seliste, Tõhela, Tõlli ja Värati küla

Omavalitsuses elanikke 51 877 

01.10.2018
» Pärnu linnas: 40 772
» Audru osavallas 5 892 (sh Audru alevikus 1 465 ja Lavassare alevis 455)
» Paikuse osavallas 3 955 (sh Paikuse alevis 3 054)
» Tõstamaa osavallas 1 258 (sh Tõstamaa alevikus 467)

01.01.2018 - 51 649
» Pärnu linnas: 40 664
» Audru osavallas 5 796 (sh Audru alevikus 1 443 ja Lavassare alevis 450)
» Paikuse osavallas 3 914 (sh Paikuse alevis 3 007)
» Tõstamaa osavallas 1 287 (sh Tõstamaa alevikus 474)

Elanike arv ühinemisel 31.10.2017 -  51 655
» Audru vallas 5 861
» Paikuse vallas 3 938
» Pärnu linnas 40 558
» Tõstamaa vallas 1 298 

Vaata lisaks: 
» Pärnu linna elanike arv
» Seoses ühinemisega muutusid postiaadressid.