Omavalitsus Pärnu linn

Pärnu linn on avalik-õiguslik juriidiline isik, keda esindavad Pärnu linnavolikogu, volikogu esimees, Pärnu linnavalitsus ning linnapea või nende poolt volitatud esindajad. Volikogu on kohaliku omavalitsusüksuse esinduskogu, valitsus volikogu poolt moodustatav täitevorgan.

1. novembril 2017 jõustus Audru valla, Paikuse valla, Pärnu linna ja Tõstamaa valla ühinemine ning moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn.
» Linna koosseisus on moodustatud kolm osavalda: Audru osavald, Paikuse osavald ja Tõstamaa osavald.
» Omavalitsus tegutseb Pärnu linna põhimääruse alusel 
» Omavalitsuse sümboolikana on kasutusel Pärnu linna sümboolika

» Õigusaktid (korrad, eeskirjad jne) kehtivad uute, ühtsete õigusaktide vastuvõtmiseni edasi sellel territooriumil, kus nad olid enne ühinemist kehtestatud (nt Audru valla õigusaktid Audru osavalla territooriumil, Pärnu linna õigusaktid Pärnu territooriumil jne). St, et õigusaktid on seotud valla/linna kui territooriumiga, mitte valla/linnavalitsuse kui asutusega. 

» Üleminekuperiood. Ühinemisele järgneb üleminekuperiood, mil kujundatakse välja uus valitsemis- ja haldamiskorraldus. Muudatused viiakse sisse sammhaaval, ümberkorraldusteks on aega 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteni.


reston2dalPärnu Restoranide Nädal
PRESSITEADE
21.03.2017

1.- 9. aprill 2017 toimub Pärnu Restoranide Nädal ja ettevalmistused selleks on lõppenud. Menüüd on valmis ja alates tänasest saab Pärnu Restoranide Nädala menüüdega tutvuda ning teha broneeringuid kodulehel www.parnurestaurantweek.ee.

Osalevad restoranid pakuvad sel perioodil 2-käigulist lõunasööki hinnaga 10 eurot ja 3-käigulist õhtusööki 18 eurot. Pakutavad toidud on valitud a´la carte menüüst, et enim meeldinud roogi saaks ka hiljem tellida.
Pärnu Restoranide Nädala korraldaja Kadi Elmeste sõnul saadi eelmisel korral kinnitust sellele, et külalised eelistavad interneti broneerimiskeskkonda. “Külastajate soovist lähtudes oleme ka sel aastal loonud kodulehele broneerimiskeskkonna kohese tasumise võimalusega. Selleks, et külalistel oleks veelgi mugavam broneerida, saab teha valiku kas oma lemmik restorani või sobiva kellaaja järgi,” täpsustas Elmeste.

25 osaleva restorani peakokka on kampaanianädala menüüdesse kokku seadnud mitmeid põnevaid maitseid. Restoranide nädalal pakutakse osalevates restoranides nii lamba- kui põdraliha, merikuradit ja võikala, kalkunit ja pardiliha.

Villa Wesseti peakoka Mart Kuke sõnul leiab nende menüüst nii kalamarja, veist kui ka metssiga. “Lisaks on nii kohalikku astelpaju, kui ka angerjat. Valikut meil jätkub ja kindlasti leiab iga külastaja endale midagi meelepärast,” lisas Kukk. Peakoka sõnul on just restoranide nädala alguseks valmis saanud ka nende restorani renoveerimine ja kõiki külalisi võetakse vastu juba hoopis uudses ja hubases stiilis kujundatud Villa Wesseti restoranis.


Pärnu Restoranide Nädal toimub 1.- 9. aprillil 2017, eesmärgiga tutvustada Pärnu restorane nii eestimaalastele kui ka lähinaabritele. Erimenüüsid pakutakse eelneva broneeringu alusel, broneerides vähemalt päev ette www.parnurestaurantweek.ee. Restoranide nädal viiakse ellu tänu Pärnu Linnavalitsuse, osalevate ettevõtjate ning Amservi koostööle.

Pärnu Restoranide Nädala kokad, toidud
Fotode autor Silver Gutmann.

Lisainformatsioon:
Kadi Elmeste
Pärnu Restoranide Nädala korraldaja
515 7869

parnurestaurantweek.ee
facebook.com/parnurestoranidenadal
instagram.com/parnu_cafes_restaurants
pindalakokku
Omavalitsuse territoorium

Uue omavalitsuse territoorium moodustub Audru, Paikuse ja Tõstamaa valla ning Pärnu linna territooriumide summana ja piir kulgeb mööda ühinenud omavalitsuste välispiiri. 

Omavalitsuse, mille nimi on PÄRNU LINN, pindala on 858,07 km2
» Pärnu linna kui asula suurus ei muutu, selle pindala on endiselt 33,15 km2

Omavalitsuse koosseisu kuuluvad asulad

1 linn: Pärnu linn
2 alevikku: Audru ja Tõstamaa
2 alevit: Paikuse ja Lavassaare
49 küla, sh Manija saar

Külad:
» Audru osavallas: Ahaste, Aruvälja, Eassalu, Jõõpre, Kabriste, Kihlepa, Kõima, Kärbu, Lemmetsa, Liiva, Lindi, Liu, Malda, Marksa, Oara, Papsaare, Põhara, Põldeotsa, Ridalepa, Saari, Saulepa, Soeva, Soomra, Tuuraste ja Valgeranna küla
» Paikuse osavallas: Põlendmaa, Seljametsa, Silla, Tammuru ja Vaskrääma küla
» Tõstamaa osavallas: Alu, Ermistu, Kastna, Kavaru, Kiraste, Kõpu, Lao, Lõuka, Manija, Männikuste, Peerni, Pootsi, Päraküla, Rammuka, Ranniku, Seliste, Tõhela, Tõlli ja Värati küla

Omavalitsuses elanikke 51 877 

01.10.2018
» Pärnu linnas: 40 772
» Audru osavallas 5 892 (sh Audru alevikus 1 465 ja Lavassare alevis 455)
» Paikuse osavallas 3 955 (sh Paikuse alevis 3 054)
» Tõstamaa osavallas 1 258 (sh Tõstamaa alevikus 467)

01.01.2018 - 51 649
» Pärnu linnas: 40 664
» Audru osavallas 5 796 (sh Audru alevikus 1 443 ja Lavassare alevis 450)
» Paikuse osavallas 3 914 (sh Paikuse alevis 3 007)
» Tõstamaa osavallas 1 287 (sh Tõstamaa alevikus 474)

Elanike arv ühinemisel 31.10.2017 -  51 655
» Audru vallas 5 861
» Paikuse vallas 3 938
» Pärnu linnas 40 558
» Tõstamaa vallas 1 298 

Vaata lisaks: 
» Pärnu linna elanike arv
» Seoses ühinemisega muutusid postiaadressid.