(alates taasiseseisvumisest, 1989. aastast)

Valimised 10. detsember 1989
- 27. detsembril nimetati linnapeaks Jaak Saarniit.
- 31. jaanuaril 1990 kinnitas linnavolikogu linnavalitsuse koosseisu: abilinnapea Heldur Sass, nõunikud Olev Retsja, Peeter Vellet, Rein Kask, Endel Lehtmets, Ada Saksing, Indrek Alekõrs ning Jaan Laur, Sindi linnapea Liina Maaste linnavalitsuse liikmena ja linnasekretär Raul Oberg ametikoha järgi.
- 26. märtsil 1992 astus linnapea Jaak Saarniit tagasi.
- 23. aprillil 1992 võttis volikogu vastu linnavalitsuse tagasiastumisavalduse. Linnapeaks valiti Rein Kask.
 - 21. mail 1992 kinnitati linnavalitsus järgmises koosseisus: linnapea, 2 abilinnapead, 4 linnanõunikku ja linnasekretär ametikoha järgi. Isikuliselt nimetati abilinnapeadeks Jüri Rahu ja Jane Mets, linnanõunikeks Taimi Vilgas, Neeme Ellermaa ja Ada Kraak. Linnasekretäri ametikohal oli Priit Tartu.
- 10. septembril 1992 nimetati vakantsele nõuniku ametikohale Kaido Fridolin.

Valimised 17. oktoobril 1993
- 2. novembril 1993 valiti linnapeaks Rein Kask.
- 30. novembril 1993 kinnitati linnavalitsuse koosseis: abilinnapead Jüri Rahu, Jane Mets, Taimi Vilgas, Kaido Fridolin, Urmas Palmaru, Ada Kraak, Tiit Kask ja linnasekretär Priit Tartu.
- 21. märtsil 1995 vabastati Rein Kask linnapea ametist seoses tema valimisega Eesti Vabariigi Riigikogusse.
- 16. märtsil 1995 kinnitas volikogu Pärnu linnapeaks Väino Linde.
- 6. aprillil 1995 kinnitas volikogu linnavalitsuse koosseisu järgmiselt: linnapea, 5 abilinnapead ning linnasekretär ametikoha järgi. Abilinnapeadeks nimetati isikuliselt Taimi Vilgas, Andres Sooniste, Tiit Kask ja Eire Reinsalu. Linnasekretäri ametikohal oli Ulvi Reimets.
- 20. aprillil 1995 kinnitati abilinnapea kohale Kalev Päit.

Valimised 20. oktoobril 1996
- 21. novembril 1996 valiti linnapeaks Vello Järvesalu.
Linnavalitsuse koosseisu kinnitati linnapea, 3 abilinnapead ning linnasekretär ametikoha järgi. Isikuliselt nimetati abilinnapeadeks Väino Moor, Erni Metsal ja Peeter Orav. Linnasekretäri ametikohal oli Ulvi Reimets.

Valimised 17. oktoober 1999
Linnavalitsus nimetati 01.11.1999
Linnapea: Andres Sooniste (Isamaaliit)
Abilinnapead: Einar Kelder (Reformierakond), Maire Nigul (Isamaaliit), Sulev Alajõe (Isamaaliit), Taimi Vilgas (Reformierkond)

16. oktoobril 2000 nimetati seoses umbsaldusega A. Soonistele uus linnavalitsuse koosseis:
Linnapea: Einar Kelder (Reformierakond)
Abilinnapead: Taimi Vilgas (Reformierkond), Riina Müürsepp (Reformierakond) Erni Metsal (Valimisliit "Pärnakas"), Margus Tammekivi (Keskerakond)

Valimised 20. oktoober 2002
Linnapea: Väino Hallikmägi (Eesti Reformierakond)
Abilinnapead: Riina Müürsepp (Eesti Reformierakond), Eino-Jüri Laarmann (Eesti Keskerakond), Peeter Orav (Eesti Keskerakond), Mart Alliku (Isamaaliit)

19. aprillil 2005 sõlmiti uus võimuliit ja linnavalitsus vahetus 28. aprillil 2005:
Linnapea: Ahti Kõo, Res Publica
Abilinnapead: Peeter Orav (Eesti Keskerakond), Jüri Kukk (Res Publica), Raul Sarandi (Res Publica), Mart Viisitamm (Eesti Keskerakond)

Valimised 16. oktoober 2005
Linnavalitsuse koosseisus 6 liiget (linnapea, 4 abilinnapead, 1 linnavalitsuse lige)
Linnapea: Mart Viisitamm (Eesti Keskerakond)
Abilinnapead: Cardo Remmel (Eestimaa Rahvaliit), Mart Alliku (Isamaaliit), Margus Tammekivi (Eesti Keskerakond), Raul Sarandi (Res Publica), Simmo Saar (liige) (Eesti Keskerakond)

- Seoses Cardo Remmeli tagasiastumisega 24. novembrist 2006 nimetati 27. novembrist 2006 abilinnapeaks Vambo Talu (Eestimaa Rahvaliit)
- 20. veebruaril 2007 nimetati linnapea esildise alusel abilinnapeadeks Peeter Saunpere (Eesti Reformierakond) ja Jane Mets (Eesti Reformierakond). Valitsusest lahkusid Mart Alliku (Isamaaliit) ja Raul Sarandi (Res Publica).
- Seoses Margus Tammekivi tagasiastumisega 3. augustist 2007 nimetati 6. augustist 2007 ametisse abilinnapea Olav Avarsalu (Eesti Keskerakond)
- 7. augustil 2008 muudeti linnavalitsuse liikmete arvu ja valitsuse struktuuri ning jätkati 5 liikmelise linnavalitsuega - linnapea ja 4 abilinnapead. Valitsuses ei jätkanud Vambo Talu (Eestimaa Rahvaliit)
- Oktoobris 2008 astus valitsuse liikme ametist tagasi Olav Avarsalu ning volituste lõppemiseni jätkas Pärnu Linnavalitus 4 liikmelisena koosseisus:
linnapea: Mart Viisitamm (Eesti Keskerakond), abilinnapead Jane Mets (Eesti Reformierakond), Peeter Saunpere (Eesti Reformierakond), Simmo Saar (Eesti Keskerakond )

Valimised 18. oktoober 2009
Linnapea: Toomas Kivimägi (Toomas Kivimägi Valimisliit)
Abilinnapead: Jane Mets (Eesti Reformierakond), Annely Akkermann (Erakond Isamaa ja Res Publica Liit), Romek Kosenkranius (Toomas Kivimägi Valimisliit)

- Seoses A. Akkermanni valimisega Riigikogusse 2011. aastal nimetati tema asemele abilinnapeaks Meelis Kukk (Erakond Isamaa ja Res Publica Liit)

Valimised 20. oktoober 2013
Linnapea: Toomas Kivimägi (Toomas Kivimägi Valimisliit)
Abilinnapead: Jane Mets (Eesti Reformierakond), Meelis Kukk (Erakond Isamaa ja Res Publica Liit), Romek Kosenkranius (Toomas Kivimägi Valimisliit)

- Seoses Toomas Kivimägi valmisega Riigikokku valiti alates 16. aprillist 2015 uueks linnapeaks Romek Kosenkranius ja abilinnapeaks Rainer Aavik.