Viktoriin on mõeldud koolinoorte teadmiste süvendamiseks kodulinna ajaloo, tänapäeva elu-olu ja tegemiste ning linnajuhtimise kohta.
Tradistiooniks on saanud, et viktoriin toimub kodanikunädalal. Võistledakse kahes vanusegrupis, 7.-9. klasside õpilased ja 10.-12. klasside õpilased.

2016. aastal toimus viktoriin juba kaheksateistkümnendat korda.


2016. aasta viktoriini võitis põhikooli astmes Rääma Põhikool, gümnaasiumide arvestuses saavutas esikoha Sütevaka Humanitaargümnaasium.

Kokku oli viktoriinil 15 küsimust, mis keskendusid teemadele:
- Legendaarne Pärnu linnaarhitekt Olev Siinmaa 135
- Visioonikas linnapea O. A. Brackmann 175 
- Tööstuslinn Pärnu 20. sajandi algul

Küsimused ja vastused
Brošüür Oscar Alexander Brackmannist

Suur tänud kõigile, kes osalesid! Suur tänu ka kõigile, kes kasja korraldada aitasid - Kadi Kriit arhitektuurimuuseumist, Pärnu linnakodaniku perenaine Hilja Treuberg, Ann Eichhorst Pärnu giidide ühingust.

Aitäh toetajatele!
Söögisaal Portaal & Cafe Piano, Steffani Pizzarestoran, Endla teatrikohvik, Viiking Spa Hotel, Endla teater, Poisi Eine, Hea Maa, Kadri OÜ, Pärnu Keskus, Pärnu Postimees, Tervis Spaa Grupp, ESTONIA Resort Hotel & Spa, ESTONIA Medical Spa & Hotel

Rääma Põhikooli võistkond
viktoriin v2itja R22mapk

Sütevaka Humanitaargümnaasiumi võistkond
sytevaka


 

2015. aasta viktoriini võitis põhikooli astmes Kuninga Tänava põhikool, gümnaasiumide arvestuses saavutas esikoha Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium.

Kokku oli viktoriinil 15 küsimust, mis hõlmasid kodulinna ajalugu, tänapäeva elu-olu ja tegemisi ning linnajuhtimist. Käesoleval aastal keskendusid viktoriini küsimused teemadele „Muusika ja Pärnu“, „Supeluse tänav ja ümbrus“ ja „Linnajuhtimine“.

Täname kõiki meie koostööpartnereid! Küsimusi koostasid Triin Kolts, MTÜ Pärnu Giidide Ühing ja Ene Roost ning Pärnu Keskraamatukogu muusikaosakond. Auhinnad panid välja Pärnu Keskus, Pärnu Postimees, Tervise Paradiisi spaa-hotell ja veekeskus, pitsarestoran Steffani, Strand SPA & Konverentsihotell, Gruusia restoran Kolhethi, ESTONIA Resort Hotel & Spa ja Teater Endla.

2015. aasta küsimused ja vastused